T Szerviz

Szolgáltatásaink.

Szolgáltatások az Ön számára

Amennyiben Ön T-Home (Telekom) előfizető az elvégzet munkadíjárából  30% kedvezmény biztosítunk!

Önnek és Cégének is biztos kezekre van szüksége?

Számítógép szerviz – pc javítás – laptop szerviz, Wi-Fi hálózat beállítása otthonában, irodájában NON-STOP!

Készen állunk arra, hogy nagyszerű élményt nyújtsunk

Rendszergazdai szolgáltatás
Adatbiztonság

Rendszergazda szolgáltatás
Rendszergazdaként vállaljuk kis és közepes méretű cégek informatikai hálózatának beállítását és üzemeltetését.

A szolgáltatás az alábbi tevékenységekre tér ki:

 

Adatmentési módszerek megvalósítása
Adattitkosítási rendszerek kiépítése (laptopokon, hálózatok között stb.)
Kliens gépek telepítése felügyelete, karbantartása (hardver, szoftver)
Szerverek telepítése, felügyelete, karbantartása (hardver, szoftver)
Hálózati eszközök (router-ek, switch-ek) beállítása, felügyelete, karbantartása
Hibaelhárítás helyszíni kiszállással vagy távoli eléréssel
Új hálózat építése (rack szekrény építés, kábelezés stb.)


Felhasználók és rendszergazdák
Próbáltunk a felhasználó szemével információkat keresni magyar nyelven a rendszergazdai tevékenységről a világhálón. Úgy látjuk (remélem nem tévedünk), hogy a felhasználó és a rendszergazda közötti "szakadék" valamivel talán kisebb lett az elmúlt évek alatt, de nem jelentősen. A rendszergazdák (programozók IT szakemberek) többnyire saját szemszögükből látják a problémákat, és a megoldásokat is. A felhasználók a "szakadék" másik oldalán, teljesen más irányból közelítik meg a problémákat. A megoldás többnyire valahol középúton van, de ott tátong a virtuális szakadék, ami azért létezik, mert esetenként sem a rendszergazda sem a felhasználók nem akarnak kompromisszumokat kötni a megoldás érdekében.


Természetesen fontos hangsúlyozni hogy, ez nem minden esetben érvényes, ugyan is léteznek jó megoldások, rendszerek, szoftverek, ügyes rendszergazdák, programozók és kreatív felhasználók, akik használható ötletekkel látják el az IT szakembereket. Jómagunk szeretjük, ha a felhasználó minél jobban tisztában van az általa használt informatikai hálózattal, számítógépekkel. A rendszergazda ilyenkor sokkal egyszerűbben tudja elmagyarázni a problémákat és a megoldásokat, és a felhasználó könnyebben megérti a rendszergazda aggodalmait, gondjait. Ezért a honlapon, mint rendszergazda, ezért megpróbáljuk minél több használható információt adni az általam jobban megismert területekről azoknak, akik érdeklődnek ezen terület iránt, ezzel talán csökkentve az általam látni vélt ''szakadék'' szélességét (mélységét).



Építsünk egy frankó informatikai hálózatot
Hozzávalók: Jó hálózat, megbízható jól telepített kliens gépek és ugyanilyen szerver, ha szükség van rá, valamint egy jól felkonfigurált router, mely az internetre kapcsolja a hálózatot.

Nem feltétlenül kell a legdrágább eszközöket használni egy jó rendszerhez. Inkább arra kell figyelni, hogy a szükségesen elégséges műszaki tartalmat építsük be úgy, hogy azért legyen benne némi tartalék. Például, ha jelenleg csak 12 fő fog dolgozni számítógépeken akkor a 16 portos switch pont elegendő lenne. Azonban javasljuk hogy, inkább szánjunk 5000 forinttal többet rá, és a 24 portos eszközt szerezzük be. Fél év múlva amikor szükség lesz esetleg további berendezések csatlakoztatására nem fog fájni a fejünk, hogy alulméreteztük a switch-et.

Mi kell egy jó hálózathoz?
• jó kábelezés, azaz megbízható UTP vagy FTP kábelek
• a kábelezés végén megfelelő módon elhelyezett csatlakozók
• megfelelő hálózati eszközök (switch és router) melyek megbízhatóak és fogják bírni az adott terhelést
• ha van a rendszerben szerver és kialakítható egy szerver szoba célszerű azt légkondicionálóval ellátni

 

Milyen a jó kliens gép?
Határozzuk meg a feladatot, hogy mire szeretnénk használni a gépet, majd ez alapján kérjünk tanácsot megbízható forgalmazótól, és nézzünk utána az interneten, fórumokban hogy kinek mi a véleménye. A gépet várhatóan 4 maximum 5 évnél hosszabb ideig úgy sem fogjuk használni, tehát ha a 160.000,- Ft-os laptop megfelelő, nem szükséges 250.000,- Ft-osat választani!
A választás tehát elsősorban a feladattól függ, más teljesítményű gépet kell választani grafikai szoftverek futtatására mint általános Word - Excel - internet alkalmazásokhoz. Az sem mindegy, hogy milyen operációs rendszer fog futni a gépen, például a Windows 11 sokkal inkább erőforrás igényes mint a Windows XP.

 

Milyen a jó szerver?
Amennyiben szerverre is szükség van a hálózatban, akkor ide, ha csak lehet kifejezetten szervernek szánt gépet rakjunk. Neves cégek kínálnak szervereket, viszont ezek a cégek jelentős részben XEON Processzorral, és XEON alaplappal építik gépeiket. A különbség a hozzájuk nyújtott szolgáltatásban van. Figyelem! A legjobb szerver sem fogja maradéktalanul teljesíteni elvárásainkat, ha magas környezeti hőmérsékleten kell működnie! Ideális esetben maximum 20-25 °C-on kell üzemeltetni őket.

Mi az adatmentés és helyreállítás?

Az adatok mentésének veszteség esetén történő biztonsági mentése és a biztonságos rendszerek beállítása, amely egyúttal lehetővé teszi az adatok helyreállítását.

Az adatmentés alapja a számítógépes adatok másolása és archiválása annak érdekében, hogy az adatok sérülés vagy törlés esetén is hozzáférhetőek maradjanak. A korábbi adatokból tehát csak akkor állíthatjuk elő a szükséges és fontos adatokat, ha van róluk biztonsági másolatot.

 

Az adatmentés a hétköznapi használaton túlmutatóan, a katasztrófa utáni helyreállítás egyik formája, ezért nélkülözhetetlen része minden ésszerű katasztrófa utáni helyreállítási tervnek. Előfordulhat azonban, hogy az adatok biztonsági mentése nem mindig képes visszaállítani a rendszer összes adatát és beállítását. Például az adatbázis-kiszolgálókra vagy az aktív címtárszerverekre további típusú vészhelyreállításra is szükség lehet, mivel a biztonsági másolatból történő helyreállítás nem biztos, hogy teljes egészében újjáépíti őket.

 

Az adatmentés módszerei

Adatmentés fizikai eszközre

A merevlemez

Az előzőknél sokkal gyorsabb és biztonságosabb adatmentést és helyreállítást kínál, valamint rendelkezik egy nagyon fontos tulajdonsággal, amivel például a szalag sosem fog: a tömörítés lehetőségével.

A merev lemez például egy külső meghajtó is alkalmas az adatmentés céljára.

Ez az a pont, ahol kiemelkedően fontos, hogy az a fizikai eszköz, amin a biztonsági mentés tárolódik rendelkezzen vásárlói gondoskodás nyújtotta védelemmel. Hiába van elmentve egy médiaszerverre, egyéb központi adattárolóra, desktopra a biztonsági másolat, ha az adatokat nem lehet visszaállítani a fizikai eszköz sérülése miatt. A szerviz természetesen megoldást nyújt, de nem mindegy, hogy mennyi ideig tart és mennyibe kerül ez az opció. Nem is beszélve arról, hogy a számítógépek szinte törvényszerűen akkor „szállnak el”, amikor éppen lejárt a gyártói garanciájuk.

Hibrid felhő biztonsági adatmentés

A hibrid felhő biztonsági adatmentés lényegében biztonsági másolatot készít egy helyi eszközön és biztonságos, helyszíni fizikai adatközpontban, valamint az általunk preferált felhőben. Az adatainkról így mindig van egy biztonságos helyi példányunk, de a felhőben is eltárolódik, valamint elérhető az adatközpontból, ha egy másik gépről szeretnénk hozzáférni.

A felhő egy vituális környezet, mely nemcsak az adatmentés, de a helyreállítás lehetőségét is megteremti számunkra.

Közvetlen felhőből történő biztonsági mentés

A helyi adatközpontot helyettesítheti a felhő, ha közvetlenül oda történik a biztonsági adatmentés. Ebben az esetben az adatokat egy távoli adatközpontban tároljuk, a másolat tehát fizikailag nem elérhető. Az internet sebességétől és a számítógép műszaki jellemzőitől függően ezek a biztonsági mentések sokkal tovább tartanak.

Adat visszaállítás módszerei

Helyreállítás a helyi, fizikai eszközről

Ez csak akkor működik, ha van fizikai eszközünk helyi szinten – akár otthon, akár a munkahelyen -, ami rendelkezik a biztonsági mentéssel. Emellett az úgynevezett virtuális meghajtón tárolt adatokat is elérhetjük. Ez nagyszerű lehetőség lehet, ha szerverhibát tapasztaltunk, vagy egy számítógép biztonsági szempontból „kompromittálódott”.

Az adatmentés és helyreállítás a komolyabb szerverek és egyéb adatbázisok esetében nem minden esetben oldható meg egy szimpla biztonsági másolattal.

Adat visszaállítás a felhőből

A másik megoldás, ha a felhőbe feltöltött biztonsági másolatból állítjuk helyre az adatokat, sőt olyan megoldás is létezik, hogy eleve a felhőből futtathatjuk a munkához szükséges alkalmazásokat. Ennek akkor van jelentősége, ha például a fizikai gép, amin korábban dolgoztunk megsérült. Ilyen esetekben a felhő is egyfajta virtuális gépként funkcionál.

Milyen adatmentés és adat visszaállítási módszereket használjunk?

Minden adatmentési módszernek megvannak a maga előnyei, ugyanakkor kombinálhatók is egymással, attól függően, hogy mire van szükségünk. A mentés és a visszaállítás gyorsasága, a helyi fizikai eszköz elérhetősége, a módszer megbízhatósága mind fontos, illetve el kell döntenünk, hogy helyben van-e szükségünk biztonsági másolatra, vagy elegendő biztonságot nyújt számunkra a felhő/virtuális környezet.

Manapság jelentős mennyiségű adatról készíthetünk biztonsági másolatot a felhőalapú tárolással, ezért az adatok archiválása a helyi rendszer merevlemezére vagy külső tárolójára nem feltétlenül szükséges. A felhőalapú tárolás további előnye, hogy a hordozható okoseszközök, például tablet, vagy mobiltelefon biztonsági mentését és helyreállítását is lehetővé teszi.

 

T Szerviz

Elérhetőség:

Kövess minket.

Copyright © 2022 TSzerviz. All Rights Reserved.